Standartlarımız

FSC Nedir?

Birleşmiş Milletler ve Dünya Gıda ve Tarım Örgütü’nün ‘FAO’ raporlarına göre dünya ormanlarının yarısı tahrip edilmekte olup FSC buna tepki olarak kurulmuştur. Vizyonunu uluslararası ormanlarla ilgili karar mekanizması işletmelere ve tüketicilere yön vermek olarak belirlemiştir. Amaçları; dünya çapında orman ürünlerinin doğru kullanılmasıyla ilgili standartların belirlenmesi ve yönetilmesi, kurumların uygunluğunun bağımsız olarak denetlenmesidir.

Masalinka’nın ahşap oyuncaklarının tamamı FSC belgeli ahşaptan üretilmektedir. Hammadde tedariğimiz ormanın verimliliğine, biyolojik çeşitliliğe ve ekolojik süreçlere zarar vermeden sağlanmaktadır. 

CE Nedir?

CE işareti üzerine iliştirildiği ürünün insan, hayvan ve çevre açısından sağlıklı ve güvenli olduğunu gösteren Avrupa Birliği'nin Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluk işaretidir. Tüm Masalinka ürünlerimiz ilgili yönetmeliğin tüm gereklerini karşılamaktadır ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında serbest dolaşım hakkına sahiptir. 

EN 71 – 3 Nedir?

Ahşap Oyuncaklarımızın renklendirilmesinde kullanılan boyaların tamamı EN 71/3 Sertifikasına sahiptir. (Safety of Toys/ Migration of some Elements) Çocuk Ürünlerinde boyalara Norm getiren bu Avrupa Birliği Standardı antimon, arsenik, baryum, kadmiyum, krom, kurşun, civa, selenyum gibi vücuda girdikten sonra atılamayan ağır metalleri sınırlamaktadır.

İletişim formu